Big Cyc

BIG CYC gra Z partyjnym pozdrowieniem 30 lat później
Każdy kto w Polsce słuchał rocka miał ją. Była młoda, dowcipna i bezczelna… Trzydzieści lat temu ukazała się pierwsza płyta zespołu Big Cyc Z PARTYJNYM POZDROWIENIEM
Kapitan Żbik, Babcia Klozetowa, Dzieci Frankensteina zapraszają na koncerty, BIG CYC zagra materiał z pierwszej płyty w całości!
Już sama okładka wzbudzała kontrowersje. Wódz rewolucji Włodzimierz Ilicz Lenin zrobiony ośmieszająco na… punka. Ten do niedawna święty komunizmu był potraktowany przez autora okładki nader swobodnie. Ubrany był w skórzaną ramoneskę, guziki do koszuli miał ozdobione znaczkami anarchii, a w uchu tkwił mu świecący kolczyk. No i ta fryzura czyli punkowy irokez! Dawno nikt tak ostro nie zakpił z ikony światowego proletariatu. Okładka świetnie zapowiadała zawartość muzyczną, bo po takiej petardzie graficznej, można było spodziewać się sporej dawki rockandrollowej beczki śmiechu. I tak było.
Dla zespołu Big Cyc płyta stała się przepustką do sal koncertowych i festiwali w całej Polsce, a piosenki takie jak : Berlin Zachodni, Piosenka góralska, Ballada o smutnym skinie trafiły do żelaznego kanonu hitów polskiego rocka. Zespół rozbił tą płytą także bank z nagrodami. Po latach ten pierwszy krążek zespołu Big Cyc zasłużenie dorobił się statusu kultowej płyty a sam zespół stał się muzyczną legendą.
Z okazji XXX lecia premiery płyty „Z partyjnym pozdrowieniem” zespół Big Cyc planuje serię koncertów z materiałem z pierwszej płyty pod nazwą „Big Cyc Z partyjnym pozdrowieniem 30 lat później”.
Koncert składał się będzie z dwóch części.
Część pierwsza to wszystkie piosenki z pierwszej płyty.
Cześć druga: hity Big Cyca wybrane przez fanów.
Zespół zagra w niezmienionym od 1988 roku, oryginalnym składzie:
DŻEJ DŻEJ – (Jacek Jędrzejak) wokal, bass
PIĘKNY ROMAN (Roman Lechowicz) – gitary
DŻERY (Jarosław Lis) – perkusja
SKIBA (Krzysztof Skiba) – sekcja humorystyczno – happeningowa
Wspomogą nas:
GADAK (Piotr Stajdel) – klawisze
MARAS (Marek Szajda) – gitary