Puszka też jest cenna!

Na CieszFanów Festiwal mocno stawiamy na ochronę środowiska. Jedną z inicjatyw ekologicznych jest „Każda Puszka Cenna”, która pojawiła się już dwa lata temu. Pewnie pamiętacie z poprzednich lat wolontariuszy w charakterystycznych jaskrawozielonych koszulkach. To oni zachęcają Was do zbierania puszek do specjalnie przygotowanych pojemników. W tym roku też się pojawią!

Za wszystkim stoi organizacja Every Can Counts, która powstała w Wielkiej Brytanii w 2009 roku i od tego czasu jej akcja rozprzestrzeniła się na 19 krajów! Oczywiście działa również w Polsce, a realizowana jest przez Fundację RECAL. Jej działalność skupia się na inspirowaniu ludzi do recyklingu. Do konsumentów napojów w puszkach dociera na różne sposoby, również współpracując z organizatorami festiwali i imprez masowych, markami napojów czy klubami sportowymi.

Musicie też wiedzieć, że zyskuje na tym nie tylko środowisko, ale również nasza, cieszanowska społeczność. W poprzednich latach za zebrane aluminium kupiono do Szkoły Podstawowej w Cieszanowie sprzęt sportowy!

Oczywiście będziemy ich wspierać i promować ich ekologiczną działalność z całych sił.

Muzyka i niezwykła atmosfera, z jakiej słynie CieszFanów Festiwal są ważne, ale zbieranie odpadów również!