Po raz 43. odbyło się jedno z najważniejszych świąt muzyki – gala Brit Awards.

🔥W tym roku artystą, który zdobył najwięcej nagród w aż czterech kategoriach był popowy piosenkarz Harry Styles. Statuetki powędrowały również do światowych gwiazd m.in. do Beyoncé czy David Guetta.

🔥W tym roku artystą, który zdobył najwięcej nagród w aż czterech kategoriach był popowy piosenkarz Harry Styles. Statuetki powędrowały również do światowych gwiazd m.in. do Beyoncé czy David Guetta

👉Nie zabrakło także rockowego akcentu, bo w kategoriach „zespół roku” i „najlepszy nowy artysta” zwyciężył żeński duet Wet Leg, indie-rockowe odkrycie ostatnich lat. Rhiana Teasdale i Hester Chambers stają się powoli gwiazdą podbijającą sceny całego świata. Ten sukces dziewczyn z wyspy Wight bardzo nas cieszy. A dlaczego? 🧐Dowiecie się już niedługo.

🤘 Są jeszcze dwie kategorie, które nas szczególnie interesują. To „rock/alternatywa” i „międzynarodowy zespół roku”. W pierwszej z nich triumfował The 1975, w drugiej Fontaines D.C., jeden z najlepszych gitarowych zespołów ostatnich lat.

🎸Te wyniki pokazują, że gitary wracają do łask. Zwycięstwo Izzy and the Black Trees w plebiscycie Teraz Rock i powodzenie tej płyty w innych podsumowaniach pokazuje, że u nas też ten trend nadchodzi.

Na CieszFanów Festiwal również czeka nas wszystkich duża uczta gitarowej muzyki. Nie możemy doczekać się połowy sierpnia. Mamy nadzieję, że Wy również😍

Chcielibyśmy, abyście posłuchali Wet Leg z koncertu w legendarnym KEXP, stacji radiowej wywodzącej się ze Seattle. 👇